Gotowe rozwiązania

Rzuć okiem, jakie pożytki płyną ze współpracy z aptekami, w ramach projektów pharmind GRID.

Czy Twoja firma mierzy się obecnie z dużymi wyzwaniami?

KAMSOFT S.A. działa na rynku ochrony zdrowia już od ponad 30 lat. W tym okresie przeprowadziliśmy z naszymi klientami miliony rozmów i podjęliśmy się tysięcy wspólnych wyzwań. Nauczyliśmy się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przekonaliśmy się, że odpowiednio zestrojone narzędzia to klucz do sukcesu. Bez względu na to, czy znasz ten rynek już od dawna, czy może właśnie zaczynasz przygodę z branżą farmaceutyczną – na pewno będziemy w stanie wesprzeć Cię w realizacji Twoich planów.

Poniżej skatalogowaliśmy najczęstsze zagadnienia, z którymi przychodzą do nas klienci i dla których posiadamy już gotowe scenariusze na sukces. Chętnie podejmujemy się także nowych wyzwań. Cokolwiek zaprząta Twoją głowę – jeśli dotyczy rynku szeroko pojętej ochrony zdrowia, jest spora szansa, że będziemy w stanie Ci pomóc.

Współpraca z aptekami pozatargetowymi

pharmind GRID to świetny sposób na objęcie opieką również aptek spoza Twojego targetu. Dołącz je do swojego projektu pharmind GRID, przekaż nam odpowiednie instrukcje, a nasze call center będzie dbało o odpowiednią opiekę nad nimi.

Precyzyjne profilowanie aptek

Chcesz nawiązać współpracę z aptekami o ściśle określonych kryteriach?
Powiedz nam o tym. Znajdziemy je dla Ciebie i osobiście spytamy, czy chciałyby z Tobą współpracować.

Problemy z eksportem równoległym

Chcesz sprzedawać swoje produkty taniej dla polskich pacjentów, ale boisz się, że zostaną przeznaczone na eksport?
Nasze narzędzia pozwolą Ci wychwytywać podejrzane transakcje.

Precyzyjna identyfikacja produktów – produkty oryginalne a import równoległy

Kontraktujesz apteki na określone ilości sprzedanych produktów i obawiasz się, że np. produkty z importu równoległego mogą zaburzać realny poziom sprzedaży?
Mamy i na to sposób – nie tylko trafnie zidentyfikujemy takie przypadki, ale i przekażemy farmaceutom odpowiednie komunikaty, aby nie byli zaskoczeni podczas rozliczania kontraktu.

Świadomość zamienników

Chcesz wiedzieć jak często jesteś podmieniany na produkty konkurencji? A może to Twoje produkty są chętnie wydawane jako zamienniki? Zaproś apteki do współpracy w swoim projekcie pharmind GRID i dbaj o efektywną współpracę.

Ocena przedstawicieli aptecznych i medycznych – przepływ recept pomiędzy regionami

Nie zawsze recepta jest realizowana w tym samym regionie, w którym została wystawiona. Dzięki naszym zaawansowanym analizom, będziesz mógł realnie ocenić efektywność pracy swoich przedstawicieli aptecznych i medycznych. A dodatkowo będziemy w stanie podpowiedzieć, jak rozkłada się przepisywanie konkretnego leku na poszczególne specjalizacje lekarskie.

Rabaty dla aptek – bezpośrednio od producenta

Chciałbyś uzyskać pełną swobodę w udzielaniu rabatów aptekom. Proszę bardzo – z wykorzystaniem naszych mechanizmów możesz to robić bezpośrednio i w dowolnym momencie. Bez żadnych pośredników.

Bieżące dane dla twojego call center

Kontaktujesz się z aptekami telefonicznie? Nie trać czasu na dopytywanie o stany magazynowe, czy bieżący poziom sprzedaży. Korzystaj z aktualnych danych rzeczywistych i dzwoń zawsze tam, gdzie powinieneś – oszczędzając czas i pieniądze.

Optymalizacja trasy wizyt przedstawicieli handlowych

Optymalizuj trasy wizyt Twoich przedstawicieli aptecznych oraz skracaj czas potrzebny na wizyty w aptece – dzięki udostępnianiu im bieżących danych z aptek, którymi się opiekują – w wygodnej i responsywnej aplikacji Raptek.

Projekty motywacyjne dla aptek, ich kierowników i farmaceutów

Skorzystaj z naszych narzędzi, które pozwolą Ci nagrodzić apteki, farmaceutów za zakupy i sprzedaże Twoich produktów. Motywacja jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Obniżanie ceny dla pacjenta

Twoje produkty nie zostały objęte oficjalną refundacją, a Tobie mimo wszystko zależy, żeby pacjent mógł kupić je taniej?
Mamy na to sposób, skorzystaj z naszych sprawdzonych metod na obniżanie ceny dla pacjenta.

Zamówienia automatyczne

Twoi przedstawiciele nie są w stanie odwiedzać wszystkich – to fakt. Ale pacjenci oczekują, że Twój produkt będzie zawsze dostępny, kiedy odwiedzą aptekę. Skorzystaj z rozwiązania, które automatycznie zadba o to, aby apteka była odpowiednio zatowarowania. Średnia sprzedaż w ostatnim okresie, oczekiwany okres zatowarowania i stan minimalny, to podstawowe parametry, który wyznaczą sposób wyliczenia zamówienia.

Kontraktowanie sieci aptek

Zarządzanie kontraktami i w 100% wiarygodne monitorowanie ich realizacji nigdy nie było bardziej proste. Również proces negocjowania jego warunków może wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas.

Dynamiczne kontrakty dla aptek indywidualnych

Ustanawianie kontraktów zawsze wymaga czasu oraz umiejętności negocjacyjnych. W przypadku aptek indywidualnych nie zawsze jest to możliwe, ze względów organizacyjnych. Dlatego stworzyliśmy rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się np. w przypadku aptek pozatargetowych. Reguły zostaną ustalone jednolicie, a farmaceuci będą o tym informowani kontekstowo, przez system apteczny. Rozliczenia z aptekami również są w pełni zautomatyzowane. To doskonałe rozwiązanie na zacieśnianie współpracy z aptekami dla producentów leków RX.

Kursy szkoleniowe dla farmaceutów

Platform e‑learnigowych jest wiele… jednak nasza jest wyjątkowa, bo osadzona bezpośrednio w oprogramowaniu aptecznym. Jeżeli więc zależy Ci, aby przygotowane przez Ciebie kursy cieszyły się sporym zainteresowaniem, to warto rozważyć tą propozycję. Tym bardziej, że jest to okazja aby przedstawić zalety swojego produktu także w kontekście produktów konkurencyjnych w ramach kategorii.

Monitorowanie zamówień aptecznych do hurtowni

Rutynowo apteka zamawia towary w hurtowni farmaceutycznej. Jednak czasem chcesz mieć większą kontrolę nad procesem dystrybucji – np. gdy lek jest narażony na proceder wywozowy. W takim przypadku apteka składa zamówienie bezpośrednio u producenta, wskazując hurtownię, która to zamówienie ma zrealizować. Weryfikacja poprawności zamówienia po stronie producenta odbywa się zazwyczaj automatycznie. Jednak w przypadkach szczególnych wysyłamy alert do operatora, aby to człowiek podjął ostateczną decyzję. Poprawnie zweryfikowane zamówienia od razu przesyłamy do wskazanej hurtowni.

Zamówienia apteczne z promocją przedstawiciela

Chciałbyś, żeby apteki mogły zamawiać w hurtowniach bezpośrednio z promocji przedstawicielskich – to także potrafimy obsłużyć. Zdefiniuj warunki promocji, wskaż kogo dotyczą oraz określ hurtownie współpracujące w tym zakresie. To prosty sposób, aby apteka otrzymała odpowiedni rabat, bez konieczności angażowania przedstawiciela lub pracownika hurtowni.

pharmind GRID – wsparcie w prowadzeniu projektu

Jesteś na etapie podejmowania decyzji o otwarciu projektu pharmind GRID. Jednak masz delikatne wątpliwości, czy samodzielne jego prowadzenie to dobry pomysł. Proponujemy w takim przypadku 3 scenariusze: organizujesz projekt całkowicie samodzielnie lub zlecasz to zadanie do wyspecjalizowanej agencji, o sporym doświadczeniu. W zasięgu ręki jest też rozwiązanie pośrednie, gdzie w ramach własnego projektu tylko wybrane aktywności zlecasz nam do realizacji (rekrutacja aptek, obsługa zgłoszeń telefonicznych z aptek, wysyłka nagród, rozliczenia itd.).

Powrót na górę strony